Barth hatása a magyar református teológia örökségében

2010. október 11., címkék: konferencia, debreceni teológia (drhe), barth károly

A Debreceni Református Hittudományi Egyetem Karl Barth Kutatóintézete tudományos tanácskozást szervezett "Karl Barth és a magyar református teológia” címmel.

Barthról tanácskoznak októberben

2010. szeptember 20., címkék: debreceni teológia (drhe), tudományos konferenciák, barth károly, Hírek

A debreceni teológián október 6-án nemzetközi szimpóziumot tartanak Karl Barthnak a magyar hittudományra gyakorolt hatásáról.

41. Nemzetközi Barth Károly Tanácskozás Leuenbergben

2010. július 12., címkék: ökumené, teológia, barth károly, Ökumené

A 20. század protestáns teológiájára a legnagyobb hatást kétségkívül a svájci református teológus, Barth Károly gyakorolta. A mostani tanácskozás a központi témája: Barth tanítása a bűnről.

Amerikai református teológus kapta a Barth Károly-díjat 2010-ben

2010. június 23., címkék: Nagyvilág, németország, barth károly

A Protestáns Egyházak Uniója (UEK) Németországban 1986-ban alapította a Barth Károly-díjat, amivel két évenként ismerik el a legjelentősebb tudományos-teológiai vagy a kiemelkedő bizonyságtevő keresztyén (köz)szolgálatot. Idén George Hunsinger princetoni/USA református teológusnak ítélte oda a háromtagú zsűri a díjat.